Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği'nden anlamlı etkinlik

Trakya Üniversitesi'nde okuyan uluslararası öğrencilere gıda erzak kolisi dağıtıldı.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği'nden anlamlı etkinlik
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de 2023-2024 eğitim öğretim yılında Trakya Üniversitesi'nde okuyan uluslararası öğrenciler Ramazan ayında unutulmadı.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından 15 farklı ülkeden gelen 60 öğrenci evlerinde ziyaret edilerek gıda ve erzak kolisi dağıtıldı.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Yunus Emre Altun, öğrenci evlerinde toplamda 15 farklı ülkeden gelen 60 öğrenciyi ziyaret ettiklerini ve gıda erzak kolisi dağıttıklarını aktardı.

Altun, uluslararası öğrencileri yalnız bırakmadıklarını ve bundan sonraki ziyaretlerinde et dağıtımı yapacaklarını belirtti.

 Her zaman misafirperverliklerini göstereceklerini dile Getiren Altun, şunları kaydetti:

“Osmanlı'dan günümüze gelen misafirperverlik ülkemizde devam etmektedir. Ülkemize gelen uluslararası misafir öğrencilerimize de her daim misafirperverliğimizi gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Başı rahmet ortası mağfiret sonu da Cehennem azabından Kurtuluş diye adlandırılan Oruç ayı Ramazan-ı Şerif ayında yardımsever bağışçılarımıza ihtiyacımız var. Dernek başkanımız Sayın Hakan Çalışkan ve yönetimimiz adına değerli bağışçılarımıza ve Edirne İHH İnsani Yardım Derneği'ne yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür eder Tüm İslam aleminin Ramazan'ı Şerifini kutlar hayırlı Ramazanlar dilerim.” Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN