• Haberler
  • Edirne
  • Edirneli yarışmacı ana kadroya girmek için yarışacak

Edirneli yarışmacı ana kadroya girmek için yarışacak

Türkiye'nin en çok izlenen yemek yarışma programı Mastercheff'te Edirneli Şenay Salam, ana kadroda yarışmak için düellolar turunu da geçerek finale katılmaya hak kazandı.

Edirneli yarışmacı ana kadroya girmek için yarışacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şenay Salam, katıldığı yemek yarışmasında ilk turu 3 evetle geçerek ikinci tura çıkmaya hak kazanmıştı. Yarışmanın ikinci turunda düello turunda iki rakibi ile birlikte jürinin karşısına çıkan Salam, Orta Doğu'nun her yerinde tüketilen yaygın bir sokak yemeği olan Falafel köftesini yaptı.

Hazırladığı sosun kıvamı, lavaşı ve lezzetiyle verilen yemeği eksiksiz yapmayı başaran Edirneli yarışmacı Salam, yarışmanın şefleri tarafından da övgü ve beğeni aldı. 

Farklı kültürlere ait tatları öğrenebilmek ve Edirne’nin yöresel lezzetlerini tanıtmak amacı için yarışmaya katıldığını söyleyen Salam, ilk turda unutulmaya yüz tutmuş lezzetler arasında yer alan ‘Gaziler helvası’ ile katıldığını ve jüriler tarafından üç evet alarak bir üst tura yükseldiğini hatırlattı.

İkinci turda yaptığı Falafel köfteyi daha önce hiç duymadığını, bilmediğini ve yapmadığını belirten Salam, " Artık şansıma güveniyorum. Daha önce çok çeşitli köfte yaptığım için biraz kendi tecrübelerimi katarak yaptım. Teşekkür ediyorum hayırlısı olsun" dedi.

Şenay Salam, şeflerin sonuçları açıklaması sırasında duygu dolu anlar yaşadı ve gözyaşlarına hakim olamadı. Salam, önümüzdeki günlerde Masterchef’in ana kadrosuna girmek için finalde yarışacak. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ