Minik öğrencilerden anlamlı bağış 

Edirne İl Müftülüğü Mevlânâ 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nda eğitim gören öğrencileri, , Ramazan ayı boyunca biriktirdikleri harçlıklarını Gazze'ye bağışladı.

Minik öğrencilerden anlamlı bağış 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Müftülüğü Mevlânâ 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nda eğitim gören öğrencileri, , Ramazan ayı boyunca biriktirdikleri harçlıklarını Gazze'de zulüm gören Müslümanlara bağışladı.

Öğrencileri, Ramazan ayı boyunca biriktirdikleri harçlıklarını, , Gazze’de yaşanan zulme maruz kalan Müslümanlara gönderdi.

Öğrencilere bu anlamlı bağıştan dolayı teşekkür eden İl Müftüsü Hasan Başoğlu, “Yavrularımızın minik yüreklerine kocaman bir dava sığdırdıklarını görüyoruz. Kendilerinin daha önce de bağışlarını kabul etmiştik. Hepimize böyle bir Gazze ve Filistin şuuru gerekiyor. Zira minik öğrencilerimiz bu tavırlarıyla bize Gazze davasını her daim hatırımızda tutmamız gerektiğini öğütlüyor. Bizler de bu davayı ve dünyanın gözleri önünde acımasızca yapılan bu zulmü unutmayacak ve unutturmayacağız. Bu vesileyle öğrencilerimizin hocalarına ve velilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yardım faaliyeti kapsamında toplanan bağışlar, bölgeye gönderilmek üzere makbuz karşılığında Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi'ne teslim edildi. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ