Dereceye giren öğrenci ve emniyet personellerine ödülleri verildi

Edirne'de Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen turnuva ve yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve personellere ödülleri verildi.

Dereceye giren öğrenci ve emniyet personellerine ödülleri verildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Emniyet Müdürlüğünce Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yılı ve Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Hayalimdeki Polis konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı.

Programa İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Edirne Valisi Yunus Sezer’in eşi Canan Sezer, Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tohumcu, İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım ve kurum müdürleri katıldı.

Tören, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından konuşmalara geçildi.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Toplumun huzur ve güveninin tesis edilmesi, vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması, hukukun üstünlüğü ve devlet otoritesinin sağlanması gibi çok önemli görevleri ifa eden Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Karaburun, Türk Polis Teşkilatı'nın 179’ncu kuruluş yılında İl Emniyet Müdürlüğü personelinin moral ve motivasyonunu arttırmak, birlik ve beraberliği güçlendirmek için personeller arasında bowling, bilardo ve atış turnuvaları düzenlediklerini aktardı.

Okullar arasında çeşitli yarışmalar düzenlediklerini söyleyen Karaburun, “Ayrıca çocuklarımızın polisin toplum içerisindeki yeri ve önemini kavrayabilmeleri ve polise olan desteğini, çocukluk yaşından itibaren hissedebilmeleri için ilkokulları arasında resim, ortaokullar şiir, lise arasında kompozisyon yarışmaları düzenledik. Bugün bu törenimizde çocuklarımıza da ödüllerini takdim ediyoruz. Biz burada alışılmışın dışına çıktık ve bize vakit ayıran, bize bir şekilde zaman ayırıp, resim çizen, kompozisyon yazan, şiir yazan bütün çocuklarımıza küçük de olsa emniyet teşkilatının bir ödülünü ulaştırmak istedik. Bizim bu etkinliğimize 190 öğrencimiz katılmış ve bu öğrencilerimizin tamamına küçük hediyelerimiz oldu.” dedi.

Polis Teşkilatı’nın vatandaşların huzur ve güveni için her zaman hizmet ettiğini belirten Karaburun, “Sevgili çocuklar, zararlı ve zamanınızı boşa ayıran alışkanlıklardan biraz uzak durarak gelecekte size fayda sağlayacak konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. Çünkü Türkiye'nin geleceğisiniz. Bizler polis amcalarımız, polis ağabeyleriniz, polis ablalarınız olarak sizlerin güvenli bir şekilde eğitim alabilmesi için daima yanınızda ve görevimizin başındayız. Düzenlenen resim, kompresyon ve şehir yarışmalarına katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürlüğü personeli arasında düzenlenen masa tenisi turnuvasının final setine geçildi.

Polis memurlar Erkan Denizmen ve Hasan Batıkan Kiriş arasında geçen turnuvanın galibi Erkan Denizmen oldu.

Tören, resim sergisinin gezilmesi ve öğrencilerin polis memurları ve araçlarla fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar