Havalar ısındı soğuk kahveye ilgi arttı

Yaz aylarının serinleten keyfi soğuk kahve vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen lezzetler arasında bulunuyor. Kafe işletmecisi Ekrem Kevioğlu, 'Vatandaşlar hem soğuk kahve ile hem serinliyor hem de günlük kahve ihtiyacını gideriyor' şeklinde konuştu.

Havalar ısındı soğuk kahveye ilgi arttı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte vatandaşlar serinlemek için çeşitli soğuk içeceklere yöneliyor. Vatandaşların en çok tercih ettiği lezzetler arasında ise soğuk kahve yer alıyor.

            Güneş ve sıcaktan bunalan vatandaşlar hem serinlemek hem de kahve ihtiyacını gidermek için soğuk kahveleri tercih ediyor. Kafe işletmecisi Ekrem Kevioğlu, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte vatandaşların en çok soğuk kahve istediğini vurguladı.

            Kahvenin sağlık açısından birçok yararı olduğunu anlatan Kevioğlu, “Vatandaşların soğuk içeceklere yönelimi başladı. Kahve özellikle metabolizmayı hızlandırmasıyla ön plana çıkıyor. Hem diyet yapan vatandaşlara hem de tatlı lezzetleri tercih eden vatandaşlara hitap etmesi rağbeti artırıyor. Soğuk içeceklere olan ilgi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösterdi. Kavurucu sıcaklıklar ile başa çıkmanın en etkili yolu, soğuk içecek. Eğer kahveyi çok seviyorsanız ve soğuk kahve çeşitlerine bayılıyorsanız bağımlısı olunacak içinde filtre kahve bulunan soğuk kahve en iyi tercih olacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ