Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Kapsamında program düzenlendi

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Kapsamında program düzenlendi.

Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Kapsamında program düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda Toplantı Salonunda 'Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası' etkinlikleri kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bilgilendirme programı düzenlendi. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul yöneticilerine yönelik, verem hastalığından korunma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Cem Terzi, Verem hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, korunmak için ne yapılmalı, tedavi yöntemleri nelerdir, konularında katılımcıları bilgilendirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Cem Terzi, verem hastalığının, tıbbi adıyla tüberküloz (TB) damlacık yoluyla bireyden diğerine yayılan bulaşıcı bir akciğer hastalığı olduğunu aktardı. Dr. Cem Terzi, verem hastalığının Mycobacterium Tuberculosis isimli bakterilerden kaynaklandığını ve tedavi edilebileceğini belirtti.

Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ