'Ulus Pazarı ihalesini yakından takip edeceğiz'

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyeyi sert bir dille eleştirdi. 'Rant belediyesi değil, halk belediyesi istiyoruz' diyen Engin, Ulus Pazarı ihalesini yakından takip edeceklerini belirtti.

'Ulus Pazarı ihalesini yakından takip edeceğiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

İl Başkanlığı binasında açıklamalarda bulunan Engin, “Edirne halkının kendi malı olan, çocuklarımızın geleceği olan, Edirne Belediye arazilerinin; Edirne halkının izni olmadan satılmasına ilk günden beri kesinlikle karşı olduğumuzu belirtmiştik. Satılacak olan cuma pazarı yeri sadece Edirne halkına değil aynı zamanda Edirne esnafına da çok büyük zarar verecektir. Yerli ve yabancı birçok insanı şehir merkezine çeken cuma pazarı sadece pazar esnafını değil aynı zamanda Saraçlar caddesindeki, Ali Paşadaki ve Bedesten deki esnafa da; bu kötü giden Türkiye ekonomisinde bir nebze olsun gelir kaynağıdır.” Dedi.

Cuma Pazarı’nın yerinin satışa çıkartılmasının çevre esnaflarının da işlerinin bozulmasına sebep olacağını ifade eden Engin, Saraçlar Caddesinin tüm cazibesini kaybedeceğini savundu.Gürkan’ın seçim döneminde ihaleye çıkartılan araziyi katlı otopark yapma sözü verdiğini hatırlatan Engin, “Recep Gürkan nasıl bir rant görmüştür ki binlerce esnafın ekmeğiyle oynayacak kadar gözleri kör olmuştur. Yada Edirne belediyesini iki dönemde nasıl bir borç batağına ve çıkmaza sokmuştur ki  Edirne halkının ve çocuklarımızın geleceğini karartacak kadar gözleri kör olmuştur. Recep Gürkan'ın bu yaptığının; partisi tarafından da çok eleştirilen, mevcut Ak parti hükümetinin yaptıklarından ne farkı vardır? Yoksa yerel seçimler öncesi kendisine hükümete yakın bir politika anlayışı yürüterek yeni kapılar mı açmak düşüncesindedir.” Şeklinde konuştu.

İYİ parti Edirne il başkanlığı olarak halkın hizmetkarı olan bir belediyecilik anlayışını tasvip ettiklerini aktaran Engin, pazar yerinin satılması halinde olası bir inşa sürecinin takipçisi olacaklarını duyurdu.Engin, yaptıkları araştırmalarda pazar alanının halk arasında “Zindanaltı mezarlığı” olarak bilindiğini söyledi ve şunları kaydetti:“İYİ parti olarak vatanımızın geçmiş  tarihine, kültürel değerlerine ve aynı zamanda Edirne  halkımızın geleceğine sahip çıkacağımıza sizlerin huzurunda söz veriyoruz.” Haber Merkezi

HABER MERKEZİ