• Haberler
  • Edirne
  • Tokluoğlu, 'Atatürk, Milli Mücadelemizin yol başçısıdır'

Tokluoğlu, 'Atatürk, Milli Mücadelemizin yol başçısıdır'

MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Tokluoğlu, 'Atatürk, Milli Mücadelemizin yol başçısıdır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımlayan MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı ve iftiharı Türk milletinin kurtuluş simgesi, ortak değeri, ortak iradesi, ortak seslenişi ve Milli Mücadelemizin yol başçısı olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hayatının cepheden cepheye koşmakla geçtiğini" belirten Tokluoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk iyi bir kumandan olduğu kadar, iyi bir siyasetçi, örnek bir şahsiyet, emsalsiz bir diplomasi ustası, müstesna bir devlet adamıdır. Türk milletinin gönlünde taht kurmuş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin üzerine çöreklenmek isteyen emperyalist mihraklara karşı amansız bir mücadele ortaya koymuş, tutsak ve bağımlı yaşamaya tamamen karşı çıkmış, işgal ve ihaneti yerle bir edecek iman ve iradeyi ortaya koymuş, milli bağımsızlık için hayatı cepheden cepheye koşmakla geçmiştir. Bu vesileyle, vatan uğruna her türlü çileyi ve meşakkati baş tacı yaparak, türlü fedakarlıklarla bizlere bu cennet vatanı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli mücadele kahramanlarımızın şanlı mücadelesini bir kez daha gururla yad ediyor, ebediyete intikalinin 85. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhu Şad Mekanı Cennet olsun" ifadelerine yer verdi.  Haber Merkezi

HABER MERKEZİ