TEMAD şehitleri unutmadı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD) Edirne Şubesi tarafından Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla hayatını kaybedenler ve şehitler anısına mevlid programı düzenlendi.

TEMAD şehitleri unutmadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TEMAD Edirne Şubesi, Şehit Aileleri Derneği’nde Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla hayatını kaybedenler ve şehitler anısına mevlid şerif okutarak lokma dağıttı.

TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş yaptığı açıklamada, alçak teröristlerin hain saldırısı sonucu ondan fazla vatan evlatlarının şehit düştüğünü belirtti.

“BİZE VERDİKLERİ GÖREVİ YERİNE GETİRMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Şehit olan askerlerin isteğini yerine getirmek için bir araya geldiklerini söyleyen Bildiş, “Kahramanlarımız şehadete ulaşmadan önce sosyal medyaya düşen videolarında kendilerinin bir isteği olup olmadığı sorulduğunda hiçbir isteğimiz yok sadece bize dua edin diye beyanda bulunmuşlardı. Biz bunu vasiyet olarak kabul ettik. 2 bin rakımlı tepelerde ve 5 metre karın altında göreve giden askerimiz, polisimizle röportajlar yapıldı. Oradaki kahramanlarımızdan olan astsubaya mikrofon uzatıldığında önden gidenlere selam olsun dedi. Bu cümleyi kuran astsubayımız ve yanındaki kahramanların tek istedikleri milletinin onlara edeceği dua olduğunu söylediler. Biz burada şehitlerimizin vasiyetini ve bize verdikleri görevi yerine getirmek için bir araya geldik.” Dedi.

Bildiş, askerinden polisine, öğretmeninden sağlık çalışanına ve her kesimden bu vatan, toprak ve değerler için canını veren bütün aziz şehitlerimizi rahmetle yad ettiğini söyledi.

 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenleri unutmadıklarını söyleyen Bildiş, “6 Şubat bizi çok büyük üzüntüye boğan Kahramanmaraş depreminin yıl dönümü. Oradaki kaybettiğimiz vatandaşlarımız içinde dualar edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” şeklinde konuştu.

Kuran-ı Kerim okunması ve ilahilerin seslendirilmesinin ardından Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu şehitliğin önemine vurgu yaparak, aziz şehitler ve depremde hayatını kaybedenler için dua okudu.

Mevlid programı katılımcılara yapılan lokma ikramı ile sona erdi.

Programa, Edirne Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, AK Parti Edirne İl Başkan Vekilli Aydoğan Akıncı, TEMAD İl Başkanı Aydın Bildiş, İl müftüsü Hasan Başoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Ahmet İsmailoğlu, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Leyla Vardar Karaduman ve şehit aileleri ve yakınları katıldı.  Dilek Şahin

DİLEK ŞAHİN