TEMAD'dan Vali Yunus Sezer'e ziyaret

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Yunus Sezer'i ziyaret etti.

TEMAD'dan Vali Yunus Sezer'e ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sezer’i makamında ziyaret eden heyet, dernek olarak yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Vali Sezer ise vatan ve Millet aşkı ile görev yapmış emekli astsubaylara gösterdikleri üstün başarı ve mücadeleden dolayı Bildiş ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Sezer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti  belirterek çalışmalarında başarılar diledi.

Bildiş de derneğin 39. Kuruluş yıldönümü ve 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü dolayısıyla 15 Ekim Pazar Günü düzenlenecek program hakkında da Vali Sezer'e bilgi verdi.

17 Ekim 2023 tarihinde Ankara ve Anıtkabir' de yapılacak olan etkinliklere katılacaklarından dolayı Edirne' deki programların erken yapılacağını belirten Bildiş, Sezer’i kutlama törenine davet etti.

Kutlamalar çerçevesinde 15 Ekim 2023 Pazar günü saat 11.00 da Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni düzenlenecek.

Çelenk sunma töreninin ardından Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Saraçlar Caddesindeki kortej yürüyüşü ve bisikletçi grupların katılımı ile Asker Hastanesi Şehitliğinde son bulacak Şehitlere Saygı Bisiklet Turu düzenlenecek.

Şehitlikteki program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şehitlerin ruhuna dua okunması ile sona erecek.

Aynı gün akşam saat 20.00 da Devecihan Kültür Merkezi Salonunda halka açık Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek. 

EBRU YILDIZ GÜNENÇ