• Haberler
  • Edirne
  • Telefondan yapılan bütün işlemlerin yan taraftan görülmesini engelliyor

Telefondan yapılan bütün işlemlerin yan taraftan görülmesini engelliyor

Son dönemlerde vatandaşlar, cep telefonlarına kırılmaz camlı ekranlar yerine hayalet ekran koruyucularını taktırıyor. Telefonda yaptığı işlemleri başkalarının görmesini istemeyen vatandaşlar soluğu telefoncularda alıyor.

Telefondan yapılan bütün işlemlerin yan taraftan görülmesini engelliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

Vatandaşların artık telefonları için hayalet ekranı tercih etmeye başladığını ve her geçen gün ilginin arttığını söyleyen 15 yıldır teknolojik aletlerin satışını yapan işletmeci Ertan Tanış, bu ekranın tercih edilme sebeplerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Her geçen gün kişisel verilerin korunması zorlaşırken, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kırılmaz ekranların yerini hayalet ekran koruyucuları alıyor.  Gerek otobüste giderken gerek ise bir mekanda otururken cep telefonuyla yapılan işlemleri başkalarının görmesini istemeyen vatandaşlar, son dönemlerde hayalet ekran koruyucularını tercih ediyor.

Mesajların, videoların ve telefondan yapılan bütün işlemlerin yan taraftan görülmesini engelleyen hayalet ekrana olan ilgi her geçen gün artıyor. Son dönemlerde vatandaşlar, cep telefonlarına kırılmaz camlı ekranlar yerine hayalet ekran koruyucularını taktırıyor.

"Talep her geçen gün artıyor"

Özellikle son dönemlerde hayalet ekran koruyuculara talebin arttığını belirten teknolojik aletlerin satışını yapan işletmeci Ertan Tanış, "Hayalet ekran yandan biri sizi izlediği zaman telefonunuzu göstermemeye yarıyor. Çünkü insanlarımız çok meraklı. O yüzden insanlar da telefonunu göstermek istemiyorlar. Yandaki izlesin istemiyor. O yüzden birçok vatandaş hayalet ekran koruyucuya yöneliyor. Diğer ekran koruyuculara göre daha sağlam oluyor. Çünkü çift katman olduğu için. Cam daha korumalı. Herkese tavsiye ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Barış Karapaça