ŞÖNİM ekipleri broşür dağıtarak farkındalık oluşturdu

Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı ŞÖNİM ekipleri Göç İdaresi Çalıştayı'nda stant kurdu. Ekipler 'Kadına El Kal-Ka-Maz' ve KADES ile ilgili hazırlanan broşürleri katılımcılara dağıttı.

ŞÖNİM ekipleri broşür dağıtarak farkındalık oluşturdu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Valiliği'nin koordinesinde gerçekleştirilen , "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Bilgilendirme ve Farkındalık Eğitimlerinin Verilmesi" projesi kapsamında "Kadına El Kalkamaz" konulu farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından kadına şiddetin engellenmesi ve bu konudaki duyarlılığı artırmak amacıyla çeşitli uygulamalar gerçekleştiriliyor. Edirne Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 'Kadına El Kal-Ka-Maz' sloganıyla hazırlanan broşürler Göç İdaresi Çalıştayı’nda dağıtıldı.

Kadına El Kal- Ka-Maz projesi kapsamında hazırlanan broşürleri dağıtan ŞÖNİM ekipleri farkındalık oluşturmayı amaçladı.  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü erkek vatandaşlara dağıtılan broşür ile bilgilendirme yapıldı. Ekipler aile içi ve kadına şiddetle mücadele çalışmalarının önemi anlatıldı ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı.

KADES uygulamasının tanıtımı ile son yıllarda artış gösteren kadına şiddet olaylarının önlenmesi, şiddet gören veya şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlara ulaşılabilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı ŞÖNİM ekipleri Göç İdaresi Çalıştayı’nda stant açarak broşür dağıttı. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ