Sıcak havaya rağmen Ulus Pazarı doldu taştı

Edirne'de her hafta cuma günü kurulan Ulus Pazarı sıcak havaya rağmen her hafta olduğu gibi bu hafta da en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

Sıcak havaya rağmen Ulus Pazarı doldu taştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de her hafta cuma günü kurulan Ulus Pazarı, hem yerli vatandaşların hem de yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgahlarını açarak ürünlerini yerleştiren pazar esnafı, bu hafta kalabalıktan nasibini aldı. Sıcak havaya rağmen sabah saatlerinden itibaren pazarın yolunu tutan yerli halk ve yabancı turistler, giyimden ev eşyasına, ayakkabıdan çantaya kadar birçok ihtiyacını alarak esnafın yüzünü güldürdü.

Edirne'de yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası olan Ulus Pazarı, bu hafta da  doldu taştı. Yerli müşterilerin yanı sıra çevre illerden ve Bulgaristan'dan gelen turistler sıcak havaya rağmen yoğunluk oluşturdu. Özellikle komşu ülke Bulgaristan ve Yunanistan'dan gelen turistlerin yanı sıra çevre illerden de birçok yerli turistin uğrak noktası haline geldi.

Müşterilerin büyük bir bölümünün Bulgar vatandaşlarından oluştuğunu söyleyen pazar esnafı, işlerin hareketliliğinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

" Yavaş yavaş kışlık sezona geçiş yapacapız"

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, pazarın her hafta olduğu gibi yine hareketli olduğunu söyledi. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin her gecen gün arttığını belirten Reisoğlu, “Türk vatandaşlarımız, Edirne halkımız, çevre il, ilçe ve köylerden gelen vatandaşlar Ulus Pazarı'nı tercih ediyor. Yazlık sezon bitti kışlık sezona yavaş yavaş geçiş sağlayacağız. Gurbetçi vatandaşları duyan bilen geliyor. Vatandaş tabii parasına göre hareket ediyor. İşte ucuz ve kaliteli mal almaya çalışıyor ama tabii zorlanıyor. Çünkü kalite biliyorsunuz beraberinde maliyeti getirir. Yani maliyet aşağısına kalite olmaz. Pazarda kira ücretleri aynı. Biz de belediye aynı şekilde kira ödemelerimizi yapıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN