Muhtar Korkan, 'Karaağaç Mahallesinde iyileştirmelerin yapılması gerek'

Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agâh Korkan, Edirne'nin turizm noktalarının başında gelen mahallenin altyapı, üstyapısının iyileştirilmesi gerektiğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Muhtar Korkan, 'Karaağaç Mahallesinde iyileştirmelerin yapılması gerek'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karaağaç Mahallesi, orman ve nehirlerle çevrilmiş olması, Edirne merkeze oranla özellikle yaz aylarının daha serin geçmesi ve şehre yakın olması nedeniyle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir yerleşim yeri.

Kentin önde gelen turizm noktalarından olan mahallede birçok tarihi eser niteliği taşıyan yapı bulunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından Edirne’ye gelen misafirler Karaağaç Mahallesine uğramadan kentten ayrılmıyor.

Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agâh Korkan, Edirne’nin turizm noktalarının başında gelen mahallenin altyapı ve üstyapısının iyileştirilmesi gerektiğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Engelli yolları ve park alanları başta olmak üzere geçişlerin dubalar, sandıklar ve sandalyelerle işgal edildiğine değinen Muhtar Korkan, bu konuda çok şikâyet olduğunu ve ulaşımdan sorumlu ekiplerin buralarda gerekli denetimi ve kontrolü yapması gerektiğine dikkat çekti.

Yolların işgal edildiğini belirten Muhtar Korkan, yola koyulan masalar, sandıklar ve dubaların geçişleri zorlaştırdığını ve buna müdahale edilmesi gerektiğini ifade etti.  Yayaların kaldırımlarda özgürce yürüyemediğine vurgu yapan Muhtar Korkan, engelli yürüyüş alanlarının işgal edilmemesi konusunda duyarlılık çağrısında bulundu.

Gelecek nesillere daha güzel bir yaşam bırakmak için tarih kokan bu mahallenin korunması gerektiğini aktaran Muhtar Korkan, yetkililerin görevini layıkıyla yapması ve Karaağaç'ın üvey evlat muamelesi görmemesi için iyileştirme çalışmalarının yapılması gerektiğini söyledi.

"En büyük sorunlardan birisi su patlakları"

Mahalledeki en büyük sorunlardan birisi çok sık görülen su patlakları olduğunu söyleyen muhtar Korkan, suyun boşa akması ve geç müdahale sebebiyle vatandaşların çok tepki gösterdiğini aktardı.

Bozuk parke taşlarının yenilenmeye başladığını belirten Muhtar Korkan, asfaltlama çalışmalarının yapılmasını beklediklerini ve bunun yapılmasının ardından Karaağaç'ın daha modern bir görünüme kavuşmasını istediklerini ifade etti. Barış Karapaça

BARIŞ KARAPAÇA