Sezer'den 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı

Sezer, 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı yayımladı

Sezer'den 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sezer, 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı yayımladı

Edirne Valisi Yunus Sezer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dilekleriyle kutladıklarını belirten Edirne Valisi Yunus Sezer, “Karşılıksız sevginin ve eşsiz hoşgörünün yegâne temsilcileri, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanılası hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Sezer,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dünyadaki gelişmiş birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını 5 Aralık 1934 tarihinde yasal düzenleme ile vererek Türk kadınını dünya kadınlarının önüne geçirdiğini ve “Ey Kahraman Türk Kadını sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diyerek Türk kadınına verdiği değeri ifade ettiğini söyledi.

Hayatın her alanında tüm kadınlara destek olmaya devam edeceklerini aktaran Sezer, şunları kaydetti:

“Toplum yapımızı şekillendiren kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına daha etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak ise temel ve ortak sorumluluğumuzdur. Bu bağlamda birçok başarılı projeyi uygulamaya koyduk. SODAM, Halk Eğitim Merkezleri, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri aracılığı ile yüzlerce kadınımızı üretime yönlendirdik. Bu merkezlerde kadınlarımız tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünlerin satışı için www.edirneyoresel.com.tr sanal marketi hizmete açtık. Bu sayede üreten kadınlarımız hem kendi aile bütçelerine hem de şehrimizin ekonomisine çok önemli bir katkı sağlamış oldular. Bizler hayatın her alanında tüm kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz.”

Yüreklerdeki sevgiyi karşılıksız veren tüm kadınların gününü kutlayan Sezer, “Bu duygu ve düşüncelerle; yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi. Haber Merkezi

 

 

HABER MERKEZİ