Şampiyon ve ailesi Umre 'ye uğurlandı

Edirne İl Müftülüğünce, yurt içi ve yurt dışında yüzme alanında başarı elde eden Bedensel Engelli Milli Yüzücü Özge Üstün ve ailesini, müftülük öncülüğünde umreye uğurlandı.

Şampiyon ve ailesi Umre 'ye uğurlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Müftülüğü tarafından yurt içi ve yurt dışında yüzme alanında pek çok başarı elde eden Edirneli Bedensel Engelli Milli Yüzücü Özge Üstün ile ailesini Yavuz Sultan Camii'nden umreye uğurlandı.

Bedensel Engelli Milli Yüzücü Özge Üstün’ün umreye gitme hayali olduğunu söyleyen Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu, “Milli Sporcumuz Özge Üstün kızımızla 3 Aralık Engelliler Günü'nde, Engelli Kadın Koordinatörümüz Fatma Akgün ve TDV Kadın Kollarımızın Hüma Hatun Kız Kuran kursumuzda organize ettiği engelli STK’ları buluşmasında tanıştık. Kendisinin başarılarını dinleyince azmi bizi çok etkiledi. Ancak kızımızın bir azmi daha vardı: Umreye gitmek. Görüşmemiz esnasında bize bu arzusunu iletti. Biz de onu ve ailesini umreye gönderip sevindirmenin yollarını aradık.” Dedi.

Hayırseverlerin desteğiyle Milli Yüzücü Özge Üstün ve ailesini umreye gönderdiklerini belirten Başoğlu, “İşte tam da bu noktada üç tane hocamızın çok büyük bir fedakârlığıyla karşılaştık. Ben bu fedakârlıkların bilinmesini ve örnek olmasını istiyorum. Havsa Kuzucu Köyü Camii İmam-Hatibi Özden Pergel, Süloğlu Merkez Camii İmam-Hatibi Ertan Uçar ve Demirhanlı Köyü Camii İmam-Hatibi Murat Çetin hocalarımız kendi haklarından feragat ederek kızımızı ve annesini umreye göndermek istediklerini bize ilettiler. Bugün hayırseverimizin de desteğiyle onları ailece umreye gönderiyoruz. Bu vesileyle;  fedakâr hocalarımıza, hayırseverimize, Engelli Koordinatörümüz Fatma Akgün'e, teşekkür ederim. Mutluyuz!" şeklinde konuştu.

Milli yüzücü Özge Üstün ve ailesini uğurlamaya, İl Müftüsü hasan Başoğlu ve eşi Zehra Başoğlu, ADRB Vaizi Büşra Ülker ile Engelli Koordinatörü Fatma Akgün katıldı.

Ellerine yolculuktan önce kına yakılan milli yüzücü, yatsı namazından sonra dualarla uğurlandı. Fahrerttin Baydar

Fahrettin Baydar