• Haberler
  • Edirne
  •  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı

 Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı Başkanlığında gerçekleştirildi.

 Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin İl düzeyinde planlanması ve kurumlar arası iş birliğinin sağlanması amacıyla Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu oluşturuldu. Komisyon eğitim kurumlarının rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin önemli kararları görüşmek üzere belirli aralıklarla toplantılarına devam ediyor.

Bir önceki toplantıda alınan kararların uygulamalarının görüşülüp değerlendirilmesi ile başlayan toplantının devamında, rehberlik ve araştırma merkezlerinin çalışma bölgeleri ile ilimizde açılmasına ihtiyaç duyulan rehberlik ve araştırma merkezleri ele alınıp görüşüldü.

Toplantı, eğitim kurumlarının rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda aile, öğrenci, öğretmen, yönetici ve diğer kamu personeline yönelik yürütülecek etkinliklerin belirlenmesinin ardından sona erdi.

Selimiye İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Müdürlüğün Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri sorumlu Müdür Yardımcısı Nail Yılmaz, Şube Müdürü Mehmet Özer ve İlçe MEM Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Birimi sorumlu Şube Müdürleri ile her kademeden rehber öğretmenler katılım sağladı.
Haber Merkezi

HABER MERKEZİ