• Haberler
  • Edirne
  • Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Pazartesi Pazarı Boş Kaldı

Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Pazartesi Pazarı Boş Kaldı

Edirne'de etkili olan yağış sebze-meyve pazarını vurdu. Her hafta Pazartesi günleri kurulan Pazar soğuk ve yağışlı hava nedeniyle boş kaldı.

Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Pazartesi Pazarı Boş Kaldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de etkisini gösteren soğuk ve yağışlı hava Pazartesi günleri kurulan sebze-meyve pazarını da olumsuz etkiledi. Kış mevsiminin kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı bu günlerde vatandaşlar soğuk hava nedeniyle pazara gitmedi. Soğuk ve yağışlı havadan etkilenen vatandaşlar alışverişlerini en yakın satış noktalarından yapmaya başladı. Taze sebze ve meyve ürünlerinin satıldığı Pazartesi pazarı soğuk hava ve yağış nedeniyle boş kaldı.

Sabahın erken saatlerinde tezgahlarını kuran ve müşterileri beklemeye başlayan Pazar esnafı, bu hafta istediği satışları gerçekleştiremedi. Ürünler olumsuz hava şartları nedeniyle tezgahlarda kaldı.

Vatandaşların soğuk ve yağışlı hava nedeniyle evlerine yakın yerlerden alışverişini yaptığını dile getiren pazar esnafı, vatandaşlara yerli ürünlerin satıldığı pazardan alışveriş yapmaları için çağrıda bulundu. Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN