• Haberler
  • Edirne
  • Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu

Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu

Edirne'deki okullarda Pençe- Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için saygı duruşunda bulunuldu.

Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Pençe-Kilit operasyonunda şehit düşen askerler için okullarda bayrak töreni öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Tüm okullarda olduğu gibi TED Edirne Koleji’nde de şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Şehit olan askerler sayesinde özgürce yaşadıklarını belirten 75. Yıl Okul Müdürü Mustafa Doğan, “Geçtiğimiz Cuma Pençe Kilit Harekat bölgesinde 9 asker şehit oldu. Bizler bu şehit olan askerler sayesinde özgürce yaşıyoruz. Vatan ve millet olarak bizler onlara minnettarız. Bu saldırıda şehit olan askerlerimizin manevi huzurunda ve bu güne kadar vatan ve millet için canını hiçe sayarak feda eden tüm aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunacağız.” Dedi.

75. Yıl İlkokulunda da bayrak töreni için sıraya giren öğrenciler Okul Müdürü Mustafa Doğan’ın konuşmasının ardından şehitlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler sınıflarına dağıldı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in aldığı karar doğrultusunda, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerleri anmak amacıyla ülke genelindeki tüm okullarda bayrak töreni öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını açıklamıştı. Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar