• Haberler
  • Edirne
  • Muhtarlar, İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınadı

Muhtarlar, İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınadı

Edirne'de 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında bir araya gelen muhtarlar, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı.

Muhtarlar, İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Edirne Köy ve mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun ve Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı'nın çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden program günün anlam ve önemini belirten konuşmalara geçildi.

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende İslam aleminin acı günlerinden bir tanesi olması nedeniyle bu yıl buruk bir kutlama yaptıklarını söyledi. Tasmalı, buruk bir muhtarlar günü geçirdiklerini belirtti.

Muhtarların devletin en küçük kurumu olduğunu dile getiren Tasmalı, muhtarların vatandaşların sorunlarıyla ilgilenen hizmet erleri olduğunu söyledi.

Muhtarların hastasıyla, yoksuluyla, köyün suyuyla, mahallenin çöpüyle ilgilenen hizmet erleri olduğunu söyleyen Tasmalı, Hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

İslam aleminin acı bir gün yaşadığını belirten Edirne Köy ve mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun, İsrail tarafından Gazze'de yapılan saldırıyı tüm muhtarlar adına kınadığını söyledi.

Konuşmaların ardından Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

EBRU YILDIZ GÜNENÇ