Mini kitaplıklar kaderine terk edildi

Edirne Belediyesi tarafından 2019 yılında 'al oku bırak okut' projesi kapsamında şehir içi ulaşımın sağlandığı duraklara konulan mini kitaplıklar kaderine terk edildi. Duraklarda bulunan mini kitaplıklar boş bir şekilde bakım yapılmayı bekliyor.

Mini kitaplıklar kaderine terk edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

         Edirne’de 2019 yılında 20 minibüs durağında ‘Al oku, bırak okut’ projesi kapsamında mini kitaplıklar konulmuştu. Al oku, bırak okut' sloganıyla kurulan mini kitaplıkları boş kaldı. Kimisi çöplük olarak kullanılıyor, kimisi ise kimliği belirsiz kişiler tarafından verilen zarar sonrası mini kitaplılar kullanılamaz hale geldi.

Yaklaşık 3 yıl önce Edirne Belediyesi tarafından öğrenci ve vatandaşların kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla kent merkezindeki 20 durağa mini kitaplık kurulmuştu. Ancak zaman geçtikçe kitaplıklar kaderine terk edildi. Proje ilk başladığında kitap ve dergilerle dolu mini kitaplıklar, şimdilerde ise bakımsızlıktan ve duyarsız vatandaşlar tarafından çöplük olarak kullanılıyor ya da çoğuna zarar verilmiş şekilde onarılmayı bekliyor.

Barış Karapaça