Memleketini ziyaret etti

Ankara Devlet Opera Balesi'nde solist sanatçı olarak görev yapan ve Uzunköprülü olan Arda Doğan, memleketine gelerek Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen'e bir ziyarette bulundu.

Memleketini ziyaret etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçısı Arda Doğan, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen'i makamında ziyaret etti.

Uzunköprülü olan Arda Doğan, ülkemizin en önemli tenor sanatçılarından biri olarak Avrupa'da ve ülkemizde aldığı ödüllerle sürekli adından söz ettiren isim oldu.

Küçüklüğünden beri müziğe olan ilgisinden ilk ve ortaokul döneminde uzak kalan Doğan, daha sonra üniversite hayatına Ankara'da devam ederken Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Gençlik Korosu ile yeniden tanıştı. Koro şefinin konservatuar eğitimi alması gerektiğini söylemesiyle, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan eğitim almaya başladı. Konservatuar dersleri dışında ayrı programlarla ağır bir kamp dönemi de yaşayan Doğan, 2005 yılında konservatuarı birincilikle bitirdi.

Çok kısa bir süre içerisinde birçok eseri solist olarak söyleyerek Avrupa'da ödüller alan Arda Doğan, 13 Ağustos'ta "2016 European Music Academy" tarafından düzenlenen şan yarışmasında en büyük ödül olan Beethoven Ödülüne layık görüldü. Doğan, halen Ankara Devlet Opera Balesi'nde solist sanatçı olarak görevine devam etmektedir.