Jandarmadan dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışma

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşların toplu halde bulunduğu kahvehaneler, köy odaları ve okullarda Siber Suç Farkındalık ve Bilinçlendirme Eğitimi faaliyetleri gerçekleştirildi.

Jandarmadan dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışma
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, özellikle maddi ve manevi kayıplarına neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Siber Suçların gerçekleşmeden önlenmesi, maddi ve manevi zararın en aza indirgenmesi ve Siber Suçlarla ilgili kişisel korunma tedbirleri çerçevesinde vatandaşların bilinçlendirilmeleri amacıyla çalışma yapan jandarma ekipleri, “Güvenli Sosyal Medya Kullanımı, Parola Güvenliği, Güvenli İnternet Kullanımı, Siber Dolandırıcılık” konularında eğitim verdi.

Vatandaşların toplu halde bulunduğu kahvehaneler, köy odaları, okullar vb. yerlerde Siber Suç Farkındalık ve Bilinçlendirme Eğitim faaliyetleri icra eden jandarma ekipleri, bu konudaki soruları da yanıtladı.

Siber dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenerek maddi ve manevi kaybın önlenmesine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri ile siber dolandırıcılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalara yine halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edileceği belirtildi.   Haber Merkezi

HABER MERKEZİ