İba, 'Projelerimizi hazırlarken kadınlarımızı da düşündük'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin iba, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde kadınlar ile bir araya geldi.

İba, 'Projelerimizi hazırlarken kadınlarımızı da düşündük'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Asrın Kırbahçesi, Lalezar, Hayal Bahçesi, Yeşil Sera ve Lagom Hotel’de gerçekleştirilen etkinliklere katıldı.

Katıldığı etkinliklerde kadınlara eşlik eden İba, kadın olmanın önemine vurgu yaptı.

İba, kendisini bu özel ve anlamlı etkinliklere davet eden kadınlara yürekten teşekkürlerini sundu.

“Kadının gücüyle güçlenen ve kadın eli ile güzelleşen bir Edirne’yi hep birlikte inşa edeceğiz”

Kadının gücüyle güçlenen ve kadın eli ile güzelleşen bir Edirne’yi hep birlikte inşaa edeceklerini söyleyen İba, kadınlara yönelik projeleri olduğuna değindi.

Kadın girişimcilerin sonuna kadar destekçileri olacaklarını belirten İba, Kadın Girişim Ve Kooperatifleri Destek Projesi ile kadın girişimcilerin kooperatiflerinin, ürettikleri ürünlerin satışı, yer temini, markalaşma, pazarlama gibi konularda yardımcı olacaklarını söyledi.

İba, ayrıca Edirne’de yaşayan kadınların kendileri ile alakalı ya da diğer tüm konularda kendi temsiliyetlerini sağlamaları için güçlü bir kadın meclisi kuracaklarını dile getirdi.

Projeleri hazırlarken kadınları düşünerek hareket ettiklerini belirten İba, “Kadınlarımız artık toplumun her noktasında çok başarılı olacaklarını göstermişlerdir. Kadınlarımızın hak ettiği yere gelebilmesi için yan yana, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ