İba, halkçı bir yönetim anlayışı ile çalışmalarını sürdürüyor

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Vatandaşlarla sık sık bir araya gelen İba, talep ve önerileri dinliyor.

İba, halkçı bir yönetim anlayışı ile çalışmalarını sürdürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

Halkçı bir yönetim anlayışıyla çalışmalarını sürdüren İba, vatandaşların önerilerini dinleyerek not alıyor. Ziyaretleri esnasında projelerini de anlatan İba, vatandaşlardan desteklerini de istiyor.

İba, Kıyık Caddesi esnafı ve kahvehanedeki vatandaşlar ile görüştü. Destek ve dualarına talip olduklarını dile getiren İba, “Bizlere gösterdikleri içten ilgi ve teveccühleri çok değerli. Hele Belgin Abla diyerek yanıma yanaşan ve sarılan güzel çocuklarımızın masumiyetleri ve güzel gözleri, günümüzü ayrıca neşelendirdi…” dedi.

İba, Edirne’ye ve vatandaşlara hizmet etmek ve hak ettikleri kenti inşa etmek için çok hazır olduklarını söyledi.

“Edirne aşkıyla çalışmak ve bir olmak var!”

Güne Saraçlar Caddesi’nde esnafları ziyaret ederek devam eden İba, projelerini anlattı.

Esnaflara hayırlı işler dileyen İba, talepleri ve önerileri dinledi.

Kentin sembolü olan Saraçlar Caddesi için değişim projesi olduğunu dile getiren İba, Cadde boyunca tüm binaların, Edirne’nin köklü tarihine ve dokusuna uygun bir görünüm kazanacağını söyledi.

Saraçlar Caddesi’ne nostaljik bir tramvay ekleyeceklerini belirten İba, hem kısa ulaşıma katkı sağlayacaklarını hem de caddeye özel bir kimlik kazandıracaklarını söyledi.

Ayrım ve ayrışmanın olmadığını ifade eden İba, “Edirne var! Edirne aşkıyla çalışmak ve bir olmak var!” dedi.

Ardından İba, Hasan Kalabalık’ın Tahtakale Pazarı’ndaki yeni girişimi olan kasap dükkânının açılışına katıldı. İba, yeni işletmenin Edirne’ye hayırlı olmasını diledi.

“Yeni Edirne Balkanların sporda ve sanatta tek adresi olacak”

Türkiye, Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Yunanistan'ın kadın futbol takımlarının katılımıyla “Kadınlar Sınırları Aşıyor” Futbol Turnuvası etkinliği final müsabakaları ile sona erdi.

Turnuvada şampiyon olan Karaağaç Arda Spor Kulübü’nün madalyalarını Edirne Valisi Yunur Sezer ve İba, takdim etti.

Spor Kulübünü tebrik eden İba, Yeni Edirne’nin Balkanların sporda ve sanatta adresi olacağını ifade etti.

7’den 70’e tüm Edirne’yi ilgilendiren doğayla iç içe, pek çok spor dalının uygulanabileceği dev spor adası planladıklarını söyleyen İba, “Spor Adamızın içinde, Tenis kortlarından futbol, basketbol ve voleybol sahalarına, kay kay ve buz pateni pistinden güreş akademisine kadar birçok branş yer alacak.” Dedi.

Belediyenin uzman kadroları tarafından tüm branşlarda eğitimler vereceklerini aktaran İba, “Amatör Kulüplerimize de saha olanağı tanıyarak, artık kulüplerimizin yer arayışına son veriyoruz. Spor adasının içerisinde bir pehlivan akademisi de oluşturacak, baş pehlivanlıkta şehrimizi iddialı hale getireceğiz.  Amatör spor kulüplerine tahsis edeceğimiz araçlarla deplasmanlardaki ulaşım masraflarını biz karşılayacağız. Ayrıca verilen nakdi yardımları 3 katına çıkarıp, malzeme ve ekipman desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.


 

Antephan Künefe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çobanoğlu, Oğuzhan Kılıç ve Hasan Yaşar’ın girişimleri ile Edirne’de 35. şubelerinin açılışını İba ve 27. Dönem Milletvekili Tülay Kaynarca gerçekleştirdi.

İba, işletmenin hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ