İba, 'Basının halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgilendirmesinde kilit rolü var'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Basın mensuplarının demokrasinin temel taşlarından birisi olduğunu belirten İba, kentte görev yapan gazeteciler başta olmak üzere tüm basın mensuplarının bu önemli gününü kutladı.

İba, 'Basının halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgilendirmesinde kilit rolü var'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Basın mensuplarının toplumun duyan kulağı ve gören gözü olduğunu aktaran İba, “Zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan, yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı haberciliği, yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır. Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan yerel basınımızın değerli gazetecileri ilimizde olan gelişmeleri, yapılan faaliyetleri ve çalışmaları hemşehrilerimizle paylaşıp vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi görmektedir” Dedi.

"BASIN HER DAİM GÖREVE HAZIR BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR"

Basının düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün, demokrasinin temel taşlarından ve vazgeçilmez unsurlarından olduğunu söyleyen İba, her şartta kamu yararını gözeterek objektif bir anlayışla Türkiye’nin ve Edirne’nin gerçeklerine ve milli değerlerine duyarlı, gece gündüz, yaz kış demeden zor şartlar altında mesleğini icra eden basın mensuplarının işlerinin doğası gereği her daim göreve hazır çalışmakta olduğuna dikkat çekti.

"BASIN, BİR MİLLETİN SESİDİR"

Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgilendirmesinde kilit rol oynayan basının değerli emekçilerinin bu önemli ve anlamlı gününü tebrik eden İba, "Basın, bir milletin sesidir. Tüm gazetecilerimize Edirne'mize katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Kamunun göremediği bir olayın yaygınlaşması ve duyulmasında basın mensuplarının rolü çok büyük. Büyük bir gayretle mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, şehrimizde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basınımızın temsilcileri başta olmak üzere basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum. Bugüne kadar görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum" şeklinde açıklamada bulundu.   Haber Merkezi

HABER MERKEZİ