• Haberler
  • Edirne
  • İba, 'Atatürk, dünyanın takdirini kazanmış kahraman ve saygın bir liderdir'

İba, 'Atatürk, dünyanın takdirini kazanmış kahraman ve saygın bir liderdir'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

İba, 'Atatürk, dünyanın takdirini kazanmış kahraman ve saygın bir liderdir'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Atatürk'ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir lider olduğunu belirten İba, O'nun en büyük özelliğinin milletine duyduğu sonsuz güven ve inancı olduğuna değindi.

10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımlayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, bu büyük kahramanın yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anıldığını ifade etti.

"Bugün, Atatürk'ün aydınlattığı yolda ilerlemek için bir fırsattır"

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yıl dönümünde saygı ve özlemle andıklarını söyleyen Başkan İba,  "Atatürk, Türk milletinin kurtuluş mücadelesinin önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak tarihimizin en önemli figürlerinden biridir. O, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma hedefiyle büyük bir vizyonla hareket etmiş ve bu hedefe ulaşmamız için bize ilham vermiştir. Bugün, Atatürk'ün mirasına ve ilkelerine olan bağlılığımızı bir kez daha yinelemek, onun aydınlattığı yolda ilerlemek için bir fırsattır. Gençler olarak O'nun gösterdiği yolda, ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe taşıma sorumluluğunun bilincindeyiz. Atatürk'ün ilkeleri ve değerleri, demokrasiye, özgürlüğe, adalet ve birlikte yaşama prensiplerine olan inancımızı pekiştiriyor" ifadelerine yer verdi.

Ülke ve millet olarak Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye baktıklarını ve tarihten, medeniyetten ve yüce Türk Milletinden aldıkları güçle gelişerek, yenilenerek,  yılmadan, yorulmadan, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini aktaran İba, Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için var gücüyle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen İba, "Gazilerimizi de sevgi, saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ