HOTEAD Spor Kulübü Trakya'yı temsil edecek

Edirne'yi hem festivallerde hem de yarışmalarda başarılı bir şekilde temsil eden HOTEAD Spor Kulübü, 06-07-08 Aralık 2023 tarihlerinde Denizli'de yapılacak olan Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Final Şampiyonluğuna katılmaya hazırlanıyor.

HOTEAD Spor Kulübü Trakya'yı temsil edecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

HOTEAD Spor Kulübü, 06-07-08 Aralık 2023 tarihlerinde Denizli'de yapılacak olan Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Final Şampiyonluğuna katılarak Serhat Şehri Edirne’yi  ve Trakya’yı temsil edecek.

2002 yılından bu yana Edirne’de halk oyunları ve tiyatro alanında faaliyet gösteren HOTEAD Spor Kulübü minik, genç, büyük ve hobi gruplarının boş zamanlarını değerlendirmelerinde kendilerine destek olmanın yanı sıra yurt içi ve yurt dışı turnuvalarında Edirne'yi temsil etti.

Bu ulusal ve uluslar arası etkinliklerde kulübün tüm giderlerini hiçbir kurumdan ve siyasi zümreden destek almadan kendi imkanları ile karşılamaya çalıştıklarını söyleyen HOTEAD Spor Kulübü Başkanı Mehmet Grammeşin, halk oyunlarının bütünleştirici ve birleştirici ruhunu taşıyan bir dernek ve kulüp olduklarını dile getirdi.  

Edirne’nin tanıtılmasında önemli rol oynayan kulübün Türk Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından 11 Haziran 2023 tarihinde düzenlenen kulüpler arası halk oyunları yarışmasında toplamda 2 dal, 5 kategoride il birincisi olduğunu aktaran Grammeşin,  ayrıca 30 Eylül 2023 – 01 Ekim 2023 tarihlerinde Tekirdağ'da düzenlenen THOF grup yarışmalarında da grup birincisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandığını belirtti.

 Kulübün halk dansları topluluğunun 06-07-08 Aralık 2023 tarihlerinde Denizli'de yapılacak olan Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Final Şampiyonluğuna Serhat Şehri Edirne’yi ve Trakya’yı temsilen katılma hakkını kazanan tek ekip olmasından dolayı gururlu olduklarını n altını çizen Grammeşin, Kafilenin 06 Aralık 2023 tarihinde yola çıkacağını ve 09 Aralık 2023 tarihinde Edirne’ye geri döneceğini dile getirdi.  Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN