Helvacıoğlu: 'Keşan'ı durduramayacaklar, enerjisini düşüremeyecekler'

Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitinglerini Yeni Mahalle'de sürdürdü. Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki SKM önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı Yeni Mahalle'de miting alanına yürüdü.

Helvacıoğlu: 'Keşan'ı durduramayacaklar, enerjisini düşüremeyecekler'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mitinge; Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İl Teşkilat Başkanı Önder Özcan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, İstanbul Engelsiz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İsmet Mercan ve gönüllüler Nuri Alço, Burak Kibar, Keşanlı Yaşam ve Nehir Aren, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“1 NİSAN’DA NEREDE KALMIŞTIK DİYECEĞİZ”

Mitingde konuşan Kılınç, “Keşan’a çok hizmetler yaptık. 2010 yılının Keşan’ını devir aldık. 5 yılda 15 yıllık iş yaptık. Sizlerin desteği ile 5 yılda 15 yıllık iş yapamaya geliyoruz. Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanımızın destekleriyle, hükümetimizin katkılarıyla, Mustafa Başkanımızın çalışkanlığı ile Keşan’ımıza hizmet ettik ve daha da hizmet edeceğiz. Yeni Mahalle’nin çehresi değişti. Parklar, yeşil alanlar, yüzme havuzumuz ve saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetler. Projelerimiz çok, 1 Nisan’da nerede kalmıştık diyeceğiz.” dedi.

“SANA YAKIŞMIYOR”

İnan ise şunları söyledi: “Siyasi hayatım boyunca, Keşan’da diğer partili kardeşlerime kötü bir kelime dahi konuşmadım. Ama CHP’nin İlçe Başkanı, sen bir konuyu anlatırken sözde milliyetçiler, sahtekar milliyetçiler diyemezsin. Sana yakışmıyor. Lütfen. Hepimiz Keşan’da yaşıyoruz. Bizim sabır uçlarımızla oynamayın. Siyasetinizi yaptın. Keşan’a ne yapacaksınız ona bakın. Bırakın başka martavalları. Ne yaptınız ne yapacaksınız onları söyleyin. Türk dünyasının tek lideri Devlet Bahçeli’dir.” 

İnan’ın konuşmasının ardından İstanbul Engelsiz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İsmet Mercan tarafından bağışlanan 8 tekerlekli sandalye kabul edildi.

Daha sonra Engelsiz Yaşam Vakfı’nın gönüllü sanatçıları Nuri Alço, Burak Kibar, Keşanlı Yaşam ve Nehir Aren'i mitinge konuk oldu.

Daha sonra ise Mustafa İsmet Mercan ise Mustafa Helvacıoğlu’na çıktığı yolda başarılar dileyerek, destek istedi.

Nuri Alço ise Keşanlı olduğunu dile getirerek, “Geçen yılda buradaydık. Başkanımızla birlikte yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okul malzemelerinden tutun tekerlekli sandalyeye kadar bağışta bulunduk. Herkesi saygıyla selamlıyorum.”

Yaşam, Kibar ve Aren’in şarklarını seslendirmesi ve plaket töreninin ardından miting Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasıyla sürdü.

“KEŞAN’I DURDURAMAYACAKLAR, ENERJİSİNİ DÜŞÜREMEYECEKLER”

Görev geldiğinde yolların çukur, çamur, çöp konteynerlerinin eski olduğunu hatırlatan Helvacıoğlu, “Yeni Mahalle’nin sadece adı yeniydi. Yeni Mahalleyi gül gibi yapmalıydık. Yeni Mahalle’ye semt sahaları yaptık, Macera Parkı’nı yaptık, Enerji Parkı, Trafik Eğitim Parkı’nı, Pet Parkı yaptık, Geri Dönüşüm Parkı, Gençlik Parkı, kapalı yüzme havuzu, doğal afet merkezi, yol ve kaldırımlar, bisiklet yolları, şehir estetiği, alt yapı çalışmaları, hayır çeşmesi. Yeni Mahalle’ye helal olsun. Yeni Mahalle bu hizmetlerle yeni yoldu. 5 senede Yeni Mahalle’nin ne kadar değiştiğinin herkes farkında. 2’nci dönemde yapacak projelerimiz var. Millet Bahçesi, kaykay ve paten parkı, korku tüneli, kampüs parkı, bağlantı yolu yapacağız, ücretsiz WİFİ alanları, çocuk sokakları, kreş, sokak aydınlatmaları, ara sokaklar, parklara kamera takacağız ve okul bahçelerini düzenleyeceğiz. 5 yılda çok iş yaptık. Biz projelerimizi hazırladık ve laf olsun diye konuşmuyoruz. ‘Keşan Keşan oldu’ deniyor. Şimdi ikinci yarıya hazırız. Keşan’ı emin ellere bırakacağız, durduramayacaklar, enerjisini düşüremeyecekler. Bakın Yeni Mahalle’de bir cadde üzerinde kaç park bir bakın. Şimdi millet bahçesi yapıyoruz. Kampüs parkı yüzme havuzumun yanında hayata geçireceğiz. Macera Parkı önünde kaykay ve paten pisti olacak. Macera Parkı’nın içinde korku tüneli yapıyoruz. Yeni bağlantı yolunu hayata geçireceğiz. Bu dönem yapacağız. Keşan’ın trafiği rahatlayacak. 1200 kişiye iş sözü vermişler. Gündüz bakım evleri, kreşler. Yeni Mahalle, Çamlıkent ve Bağ-Kur evlerinin olduğu alanda 3 adet gündüz bakımevi yapacağız. Çocuklarınızı bırakabileceksiniz. 5 adet yapmak için sürprizim var.”

Miting belediye meclis üyelerinin tanıtılmasının ardından sona erdi. Haber Merkezi

HABER MERKEZİ