Geleneksel bisiklet turunun 11'incisi düzenlendi

Edirne'de Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nun 11'incisi 'Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim' sloganıyla gerçekleştirildi.

Geleneksel bisiklet turunun 11'incisi düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun iş birliğiyle Türkiye’nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde başladı.

Binlerce bisiklet severi bir araya getiren etkinlik, bağımlılıkların zararlarına dikkat çekecek ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunacak.

Etkinliğe Edirne Valisi Yunus Sezer de bisikletiyle katıldı. Etkinlik öncesi Atatürk Anıtı’nda katılımcılar için kayıt masası kuruldu.

Yoğun katılım olduğunu söyleyen Yeşilay Edirne Şubesi Başkanı Müzekka Bayrak, Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak bağımlılıktan uzak, sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak, spor yaparak bağımlılıklarla mücadelenin önemine dikkat çekmek için bu turu düzenlediklerini belirtti.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri turun başlaması öncesi trafiği keserek tedbir aldı. Saraçlar Caddesi’nin girişinde start alan bisikletliler, pedal basarak turu başlattılar.

Atatürk Anıtı Saraçlar Caddesi'nde başlayan tur Bankalar Caddesi Tunca Nehri Gazimihal Köprüsü Meriç Nehri Müezzinoğlu Köprüsü Pazarkule Sınır Kapısı Karaağaç güzergâhında olacak ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sona erdi.

Turun bitiş noktasında çekilişle çeşitli hediyeler takdim edildi ve bazı ikramlar da yapıldı. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ