Edirne'nin riskten etkilenmesi bekleniyor

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantılarının 5. birleşimi Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleştirildi. Komşu ülkelerde bulunan Nükleer santrallerinde herhangi bir nedenle radyoaktif sızıntının meydana gelmesi durumunda Edirne'nin riskten etkilenmesi bekleniyor.

Edirne'nin riskten etkilenmesi bekleniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları devam ediyor. Bir önceki toplantıya ait tutanak özetlerinin okunması ve yoklamanın alınması ile başlayan toplantı Valilikten gelen talep yazılarının okunmasıyla devam etti.

Turizm komisyonu raporunu komisyon başkanı Çiğdem Gegeoğlu okudu.

Gegeoğlu, meclis üyelerini 2024 yılında Edirne’de planlanan festivaller ve kültür etkinleri konularında bilgilendirdi.

Daha sonra Sivil Savunma ve Tabii Afetler Komisyon raporunu Komisyon Başkanı İsmail Alış okudu.

Edirne’ye yakın olan nükleer santraller hakkında bilgi veren Alış, nükleer enerji santrallerinin dünya çapında en az 30 ülkede faaliyet gösterdiğini belirtti.

Nükleer enerjinin faydaları ve zararları hakkında bilgi veren Alış, komşu ülkelerde bulunan Nükleer santrallerinde herhangi bir nedenle radyoaktif sızıntının meydana gelmesi durumunda kentin riskten etkilenmesinin beklendiğini belirtti.

Ardından Gençli ve Spor Komisyonu raporunu Komisyon Başkanı Kutay Özköse okudu.

Raporda bağımlılıktan uzak tutmak ve mücadele etmek kapsamında yapılan çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Bağımlılıkla mücadelede kentte yapılan projeler meclis üyelerine aktarıldı.

Raporda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 50 branşın olduğu ve toplam 35 bin 148 sporcunun eğiti aldığı aktarıldı.

Daha sonra Sheçek Projesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Özköse, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bulunan 168 çocuğa talep edilen branşlara yönelik eğitimlerin devam ettiği belirtildi. Dilek Şahin

DİLEK ŞAHİN