Edirne'de son 1 haftada 12 terör örgütü üyesi yakalandı

Edirne'de, son bir haftada yasadışı yollardan Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9'u FETÖ Silahlı Terör Örgütü Üyesi 3'ü PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Üyesi, olmak üzere toplam 12 terör örgütü üyesi yakalandı.

Edirne'de son 1 haftada 12 terör örgütü üyesi yakalandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Hudut birlikleri terör örgütlerine göz açtırmıyor.
Ekipler tarafından son 1 hafta içerisinde terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetler çerçevesinde kapsamında yasadışı yollardan Yunanistan’a kaçmaya çalışan 12 kişi yakalandı.
1. Derece askeri yasak bölgede yakalanan şahıslar hakkında yapılan incelemeler neticesinde 3’nün PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Üyesi, 9’nun FETÖ Silahlı Terör Örgütü Üyesi olduğu belirlendi.
              Jandarma Komutanlığı ekiplerince öte yandan son bir haftalık süre içerisinde yapılan denetimler kapsamında UYAP üzerinden haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan 2’si yabancı uyruklu (31) şahıs  ile askeri suçlardan aranan (28) şahıs olmak üzere toplamda (59) şahıs yakalandı.
              Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Hudut Kartalları emniyet ve asayişin sağlanması ve terörle mücadeleye yönelik çalışmalara kararlı bir şekilde aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Barış Karapaça


 

BARIŞ KARAPAÇA