• Haberler
  • Edirne
  • Edirne'de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları sürüyor

Edirne'de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları sürüyor

            Edirne'de artan sivrisinek popülasyonuyla mücadele kapsamında Edirne İl Özel İdaresi ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından kurulan 8 ekip çalışmalarını sürdürüyor.

Edirne'de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

            Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, yapılan çalışmalar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

            Köylerde ve sulak arazilerde artan sivrisinek popülasyonuna karşı Edirne Özel İdaresi ve İl Tarım Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

            Edirne İl Özel İdaresi olarak sivrisinekle mücadele çalışmaları için 4 milyon 200 bin liralık ödenek ayrıldığını belirten Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci şunları kaydetti; “5 araç, 16 personel ve 8 ekip ile gece gündüz vardıyalı olmak üzere sivrisinekle mücadele için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizi ilaçlama faaliyetleri için 3 lokasyona ayırdık. İpsala, Enez, Keşan hattını bir lokasyon, Uzunköprü, Meriç hattını bir , lokasyon, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu ve merkez hattını da bir lokasyon olarak planladık. İlaçlama faaliyetlerimizi özellikle sulak alanların, çeltik alanlarının yoğun olduğu bölgelerde aktif bir şekilde yaz aylarında yoğun yerleşimin yer aldığı sahil bandında da yoğun olmak üzere hızlı bir şekilde belli bir süre daha devam ettirmeyi planlıyoruz.”

Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN