Edirne'de 4 bin 671 kamu personeli görev başında

Türkiye genelinde 61 milyondan fazla kişinin oy kullanacağı 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanma işlemi başladı. Edirne'de 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerin belirlenmesi için vatandaşlar sandık başına gitti.

Edirne'de 4 bin 671 kamu personeli görev başında
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de kurulan 1 bin 99 sandıkta 322 bin 5 seçmen oy kullandı. Kent genelinde oy kullanma işlemi sırasında güvenlik güçleri de görev başındaydı.

Edirne genelinde Mahalli İdareler Genel Seçimi 366 okul ve binada 2 bin 195 kolluk kuvveti görev aldı.

Kent genelinde Mahalli İdareler Genel Seçimi 366 okul ve binada 2 bin 195 kolluk kuvveti güvenliği sağlamak için görev aldı.

Görevlilerin ulaşımı ve sandıkların Yüksek Seçim Kurulu’na teslimi için 331 araç kullanıldı. Sandık kurullarında ise 2 bin 476 memur görev aldı. Kent genelinde 237 sivil araç kullanılırken seçimde görevli toplam kamu personeli 4 bin 671 olarak kaydedildi.

Edirne Valisi Yunus Sezer eşi Canan Sezer’le birlikte Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu'nda oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sezer, güvenlik önlemlerinin seçimden aylar önce planlandığını ve seçim kurulundan gelen talep ışığında personel ve araç görevlendirmesi gerçekleştirdiklerini belirterek Elektrik kesintisi ve diğer konularla ilgili oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem aldıklarını ifade etti.

Toplamda 4 bin 671 kamu personelinin görev aldığını aktaran Sezer, “ 2 bin 195 polis ve jandarmamız şu anda görev yapıyor ve 311 kolluk araç şu anda görev başında. Toplamda da 4 bin 671 kamu personeli görev almış durumda seçimlerde. Umarım kazasız belasız güzel bir şekilde seçimler sona erer. Seçilen arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyoruz. Hem ülkemize hem de Edirne'mize güzel hizmet yapmalarını temenni ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Sezer, kentte 322 bin 5 seçmen olduğunu ve bu sene itibariyle bin 99 sandıkta şu anda oy verme işlemlerinin devam ettiğini açıkladı.

Seçim kurularından gelen talepler doğrultusunda gerekli personel görevlendirmeleri, araç görevlendirmeleri yapıldığını dile getiren Sezer, şunları kaydetti:

“Aylar öncesinde seçimle ilgili güvenlik tedbirlerimizi aldık, güvenlik toplantıları gerçekleştirdik, defalarca güvenlik toplantısı gerçekleştirdik. Seçim kurularından gelen talepler doğrultusunda gerekli personel görevlendirmeleri, araç görevlendirmeleri yapıldı. Yine elektrik kesintisi ve diğer konularda da olabilecek muhtemel sıkıntılara maruz kalmamak için gerekli tedbirler alındı. Bugün itibariyle de kolluk kuvvetlerimiz yine görevleri başındalar. Sabah sandıklar teslim edildi. Şimdi de 2 bin 195 kolluk kuvvetimiz yani polis ve jandarmamız şu anda görev yapıyor. Toplamda da 4 bin 671 kamu personeli görev almış durumda seçimlerde. Umarım kazasız belasız güzel bir şekilde seçimler sona erer. Seçilen arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyoruz. Hem ülkemize hem de Edirne'mize güzel hizmetler yapmalarını temenni ve dua ediyoruz. Yeni dönemde de güzel hizmetlere bu vesileyle de vesile olurlar diye temenni ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”  Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar