• Haberler
  • Edirne
  • Depremde hayatını kaybedenler anısına mevlit okundu

Depremde hayatını kaybedenler anısına mevlit okundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif programı düzenledi.

Depremde hayatını kaybedenler anısına mevlit okundu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen program 81 ilde eş zamanlı olarak icra edildi. Eski Cami’de düzenlenen programın ardından Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından cemaate lokum dağıtıldı.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaklaşık 46 bin vatandaş hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 81’ilde Cuma namazından önce camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Edirne’de Eski Cami’de cuma namazı öncesi düzenlenen programda ilk önce Kur-an'ı Kerim okundu. Ardından Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşamını yitiren vatandaşlar için dua edildi.

Dua esnasında bazı vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Eski Cami müezzini Hasan Cerrah, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda 11 ili etkileyen depremler sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlar için dua okunduğunu aktardı.

Cerrah, yaşanan depremler dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Düzenlenen Mevlid-i Şerif programının ardından Cuma namazı sonrası Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından vatandaşlara lokum ikram edildi.

Barış Karapaça