• Haberler
  • Edirne
  • Cumhuriyetin 100'üncü yılında özel tasarımlar ilgi görüyor

Cumhuriyetin 100'üncü yılında özel tasarımlar ilgi görüyor

 Edirne'de Cumhuriyet'in 100. Yılına özel tasarımlar ilgi görüyor. Kentte Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Okullarda 100. Yıla özel tasarım ürünler ile iz bırakmak istiyor.

Cumhuriyetin 100'üncü yılında özel tasarımlar ilgi görüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 
 Kentteki okullar, 100'üncü yılın anısına unutulmaz kutlamalara imza atmayı hedefliyor. Öğrenciler, bu özel yıl dönümünü renklendirecek çeşitli etkinlikler ve gösteriler hazırlıyor. Bunun yanı sıra, okulun bir parçası olan herkesi bir araya getirecek özel hediyelik eşyalar da üretiliyor.
 Çeyiz dükkanı işletmecileri, bu hediyelik eşyaların hazırlanmasına aktif olarak katkıda bulunuyorlar. El emeği göz nuru bu ürünler, 100'üncü yıl dönümünü unutulmaz kılacak anılarla dolu bir kutlamaya işaret ediyor.


 Çeyiz dükkânı işletmecisi Nurşan Çebi, kutlamalara okullar ve esnaflar olarak büyük coşkuyla hazırlandıklarını söyledi.
 Okullarla çalışmalar yaptıklarını belirten Çebi, “Bayraklarımızı dükkanlarımıza astık. Büyük bir coşkuyla hazırız. Cumhuriyetimizin 100. yılı bu duygu ile tüylerim diken diken oluyor. Bugünlere gelmemizin sebebi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyorum. Onun sayesinde daha nice asırlar görelim İnşallah.” Dedi.


 Çebi, okullardan Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla siparişler aldıklarını ve hediyelikler rozetler hazırladıklarını dile getirdi ve şöyle devam etti: “Heyecanla ürünleri bir an önce bitip okullara teslim etmek istiyoruz. Çünkü Velilerimiz, öğretmenlerimiz merakla ve heyecanla bekliyorlar. Çok fazla okuldan talep var. Bizlerde canla başla ürünleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla ürünlerde onlara özel tasarımlarla özenle süsleniyor. 100. yılımıza yakışan ürünler ile coşkuyla kutlayacağız.”

KUMRU ÖNGÜN