Bin metre sahipsiz balık ağına el konuldu

Edirne İl Tarım ve Müdürlüğü su ürünleri stoklarının korunmasına yönelik Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde bin metre sahipsiz ağ ele geçirildi.

Bin metre sahipsiz balık ağına el konuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tarım ve Orman Bakanlığınca su ürünleri stoklarının korunması, sürdürülebilir olarak işletilmesi ve sucul biyoçeşitliliğin devamı için rutin denetimler gerçekleştiriliyor.  Denetimlerde, karaya çıkış noktaları, balık halleri, nakil güzergahları, işleme ve değerlendirme tesisleri, soğuk hava depoları, toptan ve perakende satış yerlerinde boy, zaman, tür, yer, mesafe ve av araçlarına ilişkin düzenlemelere uyulup uyulmadığını kontrol eden Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde 25-29 Eylül tarihleri arasında 183 kontrol gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde bin metre sahipsiz ağa el konuldu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 25-29 Eylül tarihleri arasında yasa dışı su ürünleri avcılığına yönelik ülke genelinde toplam 9 bin 745 eş zamanlı ve çapraz denetim gerçekleştirildiğini ve bu denetimlerde su ürünleri mevzuatına aykırı faaliyet gösteren 110 kişi veya iş yerine idari para cezası uygulandığını açıklamıştı.

Balıkçılığın sürdürülebilirliği kapsamında rutin denetimlerin yıl boyu kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

EBRU YILDIZ GÜNENÇ