Akıncı'dan 'Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanvekili Aydoğan Akıncı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Akıncı'dan 'Dünya Kadınlar Günü' Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

8 Mart 1977’de Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanınmasının onaylanmasından bu yana 8 Mart’ın “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlandığını söyleyen Akıncı, Kadın olmanın önemine vurgu yaptı.

Hem toplumun hem de ailenin temelinde bulunan kadınların birinci sırada yer aldığını ifade eden Akıncı, kadınların sevginin, merhametin ve fedakârlığın sembolü olduğunu dile getirdi.

Sevgiyi, özveriyi, üretkenliği ve asaleti temsil eden kadınların, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında anahtar bir rol oynamakta olduğunu belirten Akıncı, “Kadınlarımızın hayatın her alanında etkin bir şekilde rol almaları medeni ve gelişmiş bir toplumun en önemli göstergesidir. Kadının elinin değdiği her yerde güzel işler ortaya çıkıyor. Edirne’mizin geleceğini de inşallah Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayımız Belgin İba başta olmak üzere kadınlarımız ile değiştireceğiz.” Dedi.

Hayatın her alanında kadınları hak ettiği yere getirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Akıncı,  “Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzun mihenk taşları, başta şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu. Haber Merkezi

HABER MERKEZİ