AK Parti Edirne Kadın Kolları üyeleri kadına yönelik şiddetle mücadele açıklaması yaptı

AK Parti Edirne Kadın Kolları üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

AK Parti Edirne Kadın Kolları üyeleri kadına yönelik şiddetle mücadele açıklaması yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Edirne İl Başkanlığında toplanan kadın kolları üyeleri adına açıklamayı okuyan AK Parti Edirne Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Tuba Karabulut, Gazze'deki acıların gölgesinde bu açıklamayı yaptıklarını söyledi.

Karabulut,  şiddetin en ağırının Gazze'de yaşandığını dile getirerek, bütün dünyanın gözleri önünde her saat 6 çocuk, 4 kadının öldürüldüğünü, burada ölenlerin sadece masum kadın ve çocuklar değil, vicdanlar olduğunu kaydetti.

AK Parti olarak kadına yönelik şiddetle mücadelede 21 yıldır kararlı bir duruş sergilediklerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da vurguladığı gibi "kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğu" düşüncesiyle birçok adım attıklarına işaret eden Karabulut, kadının eğitim hakkı başta olmak üzere fırsat eşitliğinin, iş gücü piyasasına ve karar alma mekanizmalarına katılımın, hükümetlerinin öncelikli politika alanlarından olduğunu kaydetti.

Karabulut, şiddetin sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın sorunu olduğunu, kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlı olduklarını vurgulayarak, bu konuda asla toleranslarının olmadığını anlattı.

Şiddetin tüm dünyada büyük bir sorun olduğunu aktaran Karabulut, "Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız. Şunu apaçık söylüyoruz ki bu konuda asla toleransımız yok. AK Parti Kadın Kolları olarak kadına yönelik her türlü şiddeti reddediyoruz. Tek bir kadının dahi şiddet görmesine tahammülümüz yok. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle şiddetin sadece ev, sokak ve işyerleri ile sınırlı olmadığını vurgulamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasına, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Engin Makak ile partililer katıldı.

KUMRU ÖNGÜN