Afet Farkındalık Eğitimlerine devam ediyor

2022 Afet Tatbikat Yılı faaliyetleri kapsamında Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü(AFAD) eğitmenleri tarafından Lalapaşa Kaymakamlığı Personeline yönelik eğitim düzenlendi.

Afet Farkındalık Eğitimlerine devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kaymakamlıkta düzenlenen eğitimde ilgili personele Afet Farkındalık Eğitimi, Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı, AFAD Gönüllülük Sistemi ve AFAD Acil Mobil Uygulaması hakkında bilgi verildi.

2022 yılının İçişleri Bakanlığınca ilan edilen Afet Tatbikat Yılı kapsamında kamu kurum ve kuruluş personelleri ile vatandaşlara Afet Farkındalık Eğitimi verilmeye devam ediliyor.

Türkiye'de 2022 yılının Afet Tatbikat Yılı olarak kabul edilmesi sonrası İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümü ekiplerince Afet Farkındalık Eğitimleri veriliyor. Eğitimlerin ardından ise Afet Tatbikatları gerçekleştiriliyor.

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü(AFAD) eğitmenleri tarafından Lalapaşa Kaymakamlığı düzenlenen eğitim çerçevesinde ilgili personele Afet Farkındalık Eğitimi verildi.

AFAD eğitmenleri tarafından verilen eğitim sonrası Lalapaşa Kaymakamlığı Personeli ile birlikte deprem anı, yangın ve tahliye tatbikatı icra edildi. Barış Karapaça