• Haberler
  • Edirne
  • '˜RUMELİ VE BALKAN ESİNTİLERİ' KONSERİ VERİLDİ

'˜RUMELİ VE BALKAN ESİNTİLERİ' KONSERİ VERİLDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu tarafından 'Rumeli ve Balkan Esintileri' konseri verildi.

'˜RUMELİ VE BALKAN ESİNTİLERİ' KONSERİ VERİLDİ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Ocağı Caddesi'nde bulunan topluluk binasında düzenlenen konsere müzikseverler ilgi gösterdi. Yıldıray Öztürk'ün sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen konserde 18 eser seslendirildi.

Konserde solist Fadıl Atik, Ayhan Bal, Müzeyyen Çağlar, Yıldıray Öztürk, Gökçe Bahar Bahçe, Yeşim Birgin, Gülferi Ateş Yürük, Sebati Balkan sevilen Rumeli ve Balkan eserlerini icra etti. Topluluk Müdürü Gökçe Bahar Bahçe Balkanların kendine has karakterini barındıran eserlere yer verdiklerini söyledi.

Konserde solo eserlerinde yer aldığını dile getiren Bahçe, "Konseptimiz Rumeli ve Balkan esintileri adından da anlaşılacağı gibi yörelere ait eserleri seslendirdik. Balkanların kendine has karakterini barındıran eserlerin yer aldığı bir konser oldu. Sanatçılarımız beraber ve solo şarkılar eşliğinde, Balkanlara ait şarkıları sanatseverlere icra ettiler." diye konuştu.

Bahçe, topluluk tarafından düzenlenen konserlerin farklı temalar ile devam edeceğini belirtti.