Zeytin Dalı Harekatına destek

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları, Zeytin Dalı Harekatı'nda ihtiyaç duyulması halinde sıkıntı yaşanmaması amacıyla kan bağışında bulundu.

Zeytin Dalı Harekatına destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları, Zeytin Dalı Harekatı'nda ihtiyaç duyulması halinde sıkıntı yaşanmaması için kan bağışı yaptı.

Türk Kızılayı Edirne Şubesi'nce kurulan sedyelerde çalışanlar kan verdi.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kanın tek tedarik kaynağının insan olduğunu söyledi

İhtiyaç halinde destek olmak amacıyla kan bağış kampanyası başlattıklarını belirten Özbaş, "İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerimiz karlarla kaplı. Belki Kızılay da insanımıza ulaşmakta zorluk çekiyor. Mehmetçiğimiz Suriye'nin kuzeyinde Afrin bölgesinde. Olabilecek kan ihtiyacına karşı il müdürlüğü personelimizce destek olmaya çalışıyoruz. Canımızla, kanımızla, ordumuzun ve milletimizin yanındayız. Destek olmaya çalışıyoruz. Mesai bitimine kadar 100 ünitenin üzerinde kan bağışı yapılmasını amaçlıyoruz." diye konuştu.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanı ve Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç de Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe dua ettiklerini belirterek, Türkiye'nin kanıyla canıyla Mehmetçiğin arkasında olduğunu kaydetti.

Sosyal Hizmet Uzmanı Nihan Ertan da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kan bağış kampanyasıyla Mehmetçiğin yanında olduğunu dile getirdi.

İl müdürlüğüne bağlı huzurevi, çocuk sitesi ve müdürlük çalışanları kan vermeye devam ediyor.