Zeybek, 'Hedefim Altın Kemerin sahibi olmak'

Edirne'de düzenlenen 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde rakibi Mustafa Taş'ı yenerek 2 kez üst üste Türkiye'nin başpehlivanı olan Yusuf Can Zeybek, hedefinin 'ahlı kemeri' Antalya'ya getirmek olduğunu söyledi.

Zeybek, 'Hedefim Altın Kemerin sahibi olmak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başpehlivan Yusuf Can Zeybek’i Selimiye Meydanı'ndaki tarihi belediye binasındaki makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın’ı, altın kemerin hayırlı olmasını diledi.

Akın, Zeybek’in hak edilmiş bir başarı ile 2’nci kez başpehlivan olduğunu belirtti.

Başpehlivan Zeybek ise bu kış yoğun kamp dönemi geçirdiğini aktardı.

Antalya’ya ebedi kemer borcunun olduğunu ifade eden Zeybey, hedefinin “ahlı kemeri” Antalya’ya getirmek olduğunu vurguladı.

Geçen yıl Cumhuriyet’in kuruluşunun 100.yılında da başpehlivan olduğunu belirten Zeybek, bu yıl da altın kemer gururu yaşadığını ve gelecek yıl da ekip arkadaşlarıyla birlikte en iyi şekilde hazırlanıp altın kemeri almak için mücadele edeceklerini aktardı.

Seneye de başpehlivanlığı kazanıp altın kemerin ebedi sahibi olmayı dileyen Zeybek, "Bu iş biraz nasip işi. Tabii nasip demişken çalışmak da gerek. Nasibin de olması lazım. İnşallah seneye daha çok çalışacağız. Daha çok emek vereceğiz. Antalya’ya bir kemer borcumuz var. İnşallah en iyi şekilde Antalya’mızı temsil edip kemeri ebedi olarak Antalya’mıza götüreceğiz. Buradan emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun" dedi.

Edirne'nin çok sıcak olduğunu ve yoğun bir süreç geçtiğini belirten Zeybek, "Orada çalışan yağcısından bezcisine tüm görevlilerin ellerine sağlık. Çok güzel bir organizasyon geçirdik. Bizi de çok güzel ağırladılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Edirne halkına da güreşe verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Akşam geç saatlere kadar caddede beni beklediler. Küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öpüyorum. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin ardından belediye binası önünde ve Selimiye Meydanı'nda fotoğraf çektirildi. Rehber eşliğinde kenti ziyaret eden Polonyalı turistler de Başpehlivan Yusufcan Zeybek'e yoğun ilgi göstererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

KUMRU ÖNGÜN