Yürüyüş yolunda yürünmüyor

Edirne'de Baca mevkisinde bulunan yürüyüş yolundaki bozukluklar vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Yürüyüş yolunda yürünmüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de sağlıklı yaşam için yürüyüş yapan vatandaşlar, su kanalının üzerine yapılan yürüyüş yolunu kullanmakta zorlanıyor.

Yürüyüş yolunun zemininin birçok yerinde oluşan çukurlar, özellikle çocuklar için büyük bir risk oluşturuyor. Zemindeki bozukluklar, vatandaşlara zor anlar yaşatırken, sabahın erken saatlerinde ve akşamüstü serin havada yürüyüş yapanlar için düşme tehlikesi oluşturuyor.

Turizm şehri Edirne'de altyapı ve ulaşım gibi sorunların yanı sıra, günlük spor aktiviteleri için kullanılan yürüyüş yollarının zemininin bozuk olması, vatandaşların tepkisini çekiyor. Bölgede yürüyüş yapanlar, sorunun bir an önce çözülmesini istiyor ve yetkililerden acil müdahale bekliyor.

Bu bölgede bazen yürüyüş yaptığını belirten mahalle sakinlerinden Naciye Uğurlu, "Belimden rahatsızım. Sağlıklı yaşam için yürüyüşe çıkıyorum. Yollar düz gibi duruyor ama çukurlar var. Yürüyüş alanının düzeltilmesini isterim. Eşim çukurlardan dolayı birkaç kez düştü. Artık cesaret edip onunla birlikte burada yürümeye korkuyoruz. Buranın bir an önce düzeltilmesi ve kullanılır hale getirilmesi gerek" dedi.

Ara sıra yürüyüşe çıktığını ve zeminin bozuk olmasından dolayı zorlandığını belirten Sena Dik, "Özellikle akşam saatlerinde çok fazla yürüyüş yapan oluyor. Yollar yamalı ve bozuk olduğu için çok fazla düşen oluyor. Bu yürüyüş yolunun düzeltilmesi gerek. Yetkililerin buraya gelip gerekli incelemeleri yapıp çalışmalara başlamasını bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Bölgede yürüyüş yapan Mustafa Meriç, "Sağlıklı yaşam için sabahları ve akşamları burada yürüyüşe çıkıyorum. Ancak, zeminin bozuk olmasından dolayı zorlanıyorum. Biz yaşımız itibariyle sağlıklı yaşamaya özen gösteriyoruz. Ama ayağımız takılıp düşeriz diye burada yürürken oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Ama buraya bakım yapılsa, zemin elden geçirilse herkes rahatlıkla yürüyüşünü yapabilir" dedi.

Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN