Yarıyıl tatili için zil çaldı, öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Edirne'de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 57 bin 330 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Edirne'de Fevzipaşa İlkokulu'nda düzenlenen karne törenine katılan Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, öğrencilerin karneleri dağıtarak heyecanlarına ortak oldu.

Okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarının 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Edirne'de Fevzipaşa İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katılan Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık öğrenciler tarafından çiçek ile karşılandı. Vali Kırbıyık öğrencilerle sohbet ederek karne heyecanına ortak oldu. Karneleri dağıtan Vali Kırbıyık, öğrencileri tebrik ederek iyi tatiller diledi.

Fevzipaşa İlkokulu’nda oluşturulan İngilizce koridorunun açılışı Vali Kırbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Edirne’de okul öncesinde 7 bin 227, ilkokulda 17 bin 73, ortaokulda 16 bin 123 ve ortaöğretimde 16 bin 907 olmak üzere 57 bin 330 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilerle birlikte 5 bin 158 öğretmen ve 556 personel de yarıyıl tatiline girdi.

Tören sonrası açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sona erdiğini belirterek kent genelinde 290 okulda toplam 57 bin 330 öğrencinin karne aldığını ifade etti.

Tören için özellikle birinci sınıflarını seçtiklerini aktaran Vali Kırbıyık, öğrencilerin yarıyıl tatilini fırsat olarak değerlendirmesi gerektiğini iletti.

Öğrenci ve velilere tatil fırsatı iyi değerlendirmeleri tavsiyelerinde bulunan Vali Kırbıyık, “Birinci sınıflar hayatlarındaki ilk karnelerini aldı. Bundan sonraki eğitim öğretim dönemlerinde de hep böyle başarılı, güzel karneleriyle birlikte hayatta umut ettikleri noktalara geleceklerini düşünüyorum. Tabii geldiğimiz nokta itibariyle öncelikle öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Burada bu eğitim öğretim döneminde yaklaşık 5 bin 158 sekiz öğretmenimiz, eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdüler. Büyük bir özveriyle, büyük bir gayretle sürdürdüler. Okul idarelerine çok teşekkür ediyoruz. Akademik başarıyı önemseyen, doğru insan yetiştirmeyi, iyi insan yetiştirmeyi önemseyen bir eğitim anlayışıyla hareket ettiler. Yine milli eğitim teşkilatımıza, Milli Eğitim Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Vali Kırbıyık, öğrencilere bol bol kitap okumaları konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Velilere de çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek için bu fırsatı iyi değerlendirmeleri konusunda çağrıda bulunan Vali Kırbıyık, öğrencilerin yüksek enerjiyle yeni döneme daha iyi bir şekilde başlayacağını ifade etti.

EBRU YILDIZ GÜNENÇ