• Haberler
  • Edirne
  • Vali Sezer ve GEA Arama Kurtarma çocuklara hediye dağıttı

Vali Sezer ve GEA Arama Kurtarma çocuklara hediye dağıttı

Edirne Valisi Yunus Sezer ve Cumhuriyet'in 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde kente gelen ve çeşitli meslek gruplarına mensup gönüllülerden oluşan GEA Arama Kurtarma ekibi, çocuklarla bir araya gelerek onlara bayram hediyesi verdi.

Vali Sezer ve GEA Arama Kurtarma çocuklara hediye dağıttı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri ve 29 Ekim kutlamaları çerçevesinde Edirne'den Kars'a oyuncak kampanyası düzenleyen GEA Arama Kurtarma ekibi ile Edirne Valisi Yunus Sezer Menzilahir Mahallesi'nde çocuklarla bir araya geldi.

Menzilahir Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğe GEA Arama Kurtarma ekiplerine eşlik eden Vali Sezer, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş hem çocuklarla bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından alkışlarla karşılanan Vali Sezer, onlarla tek tek ilgilenerek taleplerini dinleyerek not aldı.

Mahalle sakinleri, mahalledeki internet ve elektrik direkleri ile ilgili sorunları da Vali Sezer'e iletti. Çocukları için iş talebinde bulunan mahalle sakinleri ile sohbet eden Vali Sezer, ilerleyen günlerde İşkur tarafından konuyla ilgili çalışma yapılacağını aktardı.

EA Arama Kurtarma Koordinatörü Umut Dinçşahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne'den Kars'a oyuncak kampanyası çerçevesinde gruplara ayrıldıklarını belirterek, her Cumhuriyet Bayramı'nda farklı bir ili ziyaret ettiklerini ve bu yıl da bu şekilde bir planlama yaptıklarını ifade etti.

Edirne'de de bir arama kurtarma ekibi oluşturmak için çalışma yaptıklarını belirten Dinçşahin, 3 günlük program çerçevesinde kentteki okulları da ziyaret etmek istediklerini aktardı.

Kalplerinin bir yanının dünyada yaşanan acılarla olduğuna da değinen Dinçşahin, aynı zamanda da çocuklarla buluşarak Cumhuriyet coşkusunu paylaşıp onlara hediyeler vermek istediklerini belirtti. 

KUMRU ÖNGÜN