Üniversite öğrencilerine 'Narko Gençlik' eğitimi verildi

Trakya Üniversitesi öğrencilerine 'Narko Gençlik' projesi anlatılarak bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi.

Üniversite öğrencilerine 'Narko Gençlik' eğitimi verildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince üniversite öğrencilerine yönelik bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi. Ayrıca öğrencilere ‘Narko Gençlik’ projesi anlatıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinden Narkorehber Hakan Yılmaz eğitimde, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Fakültenin Fizik-Kimya bölümü eğitim binasında gerçekleştirilen eğitimde narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı etkileri, narkotik maddeler, uyuşturucu satılan yerler ile kullanılan mekanlar, uyuşturucu suçlarında yasal durum, UYUMA ve KADES uygulaması hakkında bilgi verildi.

Gerçekleştirilen eğitimle ilgili açıklamada bulunan Trakya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Türker Tüküç, Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çeşitli akademik birimlerde öğrencilere ve personele erişerek bağımlılıklarla mücadelenin önemini anlattıklarını söyledi.

Emniyet yetkilisinin öğrencilere enteraktif bir eğitim verdiğini belirten Tüküç, Cumhurbaşkanlığının tüm ülke genelinde yürüttüğü bağımlılıklarla mücadele projesinin küçük bir kısmının narkotik olduğunu aktardı.

Kumar, alkol, tütün ve teknoloji bağımlılığı gibi her türlü bağımlılıkla mücadelede öğrencileri bilgilendirdiklerini ifade eden Tüküç, mesajla, maillerle ya da görsel afişlerle ve yine etkinliklerle farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.  Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN