• Haberler
  • Edirne
  • Umurbey Mahallesi 2 Haziran'da yeniden sandık başına gidecek

Umurbey Mahallesi 2 Haziran'da yeniden sandık başına gidecek

Edirne'de 31 Mart yerel seçimlerinin İl Seçim Kurulu tarafından yenilenmesi kararı alınan Umurbey Mahallesi 2 Haziran'da yeniden sandık başına gidecek.

Umurbey Mahallesi 2 Haziran'da yeniden sandık başına gidecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Umurbey Mahallesi’nde 31 Mart yerel seçimleri sırasında temizlik görevlisinin bir sandıktaki oylar çöpe atılmıştı.

İl Seçim Kurulu tarafından seçimlerin yenilenmesi kararı alındı. Yeniden yapılacak seçim için hazırlıklar başladı. Seçmen kağıtları muhtarlığa getirildi.

Seçmen kağıtlarını dağıtmaya başlayan mevcut muhtar Turhan Özgünden, 31 Mart’ta yapılan muhtarlık seçimlerinde son sandıkta yaşanan bir kargaşadan dolayı 2 Haziran'a ertelenen seçimler için seçmen kağıtlarının geldiğini ve dağıtmaya başladıklarını söyledi.

2 Haziran'da seçime gideceklerini ve mahallede bin 750 seçmenin oy kullanacağını belirten Özgünden, "Bu sefer katılımın az olacağını düşünüyoruz. Şu an için görünen tek adayım. Diğer adayların girip girmeyeceğini bilmiyorum. Daha önce 6 aday vardı. Onlar tekrar girecek mi girmeyecek mi, bilmiyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinin haksızlık yapıldığı görüşünde olduğunu ifade eden Özgünden, 152 oy farkı olduğunu ve ama İl Seçim Kurulu'nun seçimi yenileme kararı aldığını belirtti.

Mevcut Muhtar Turhan Özgünden'in aza adayları arasında Ahmet Örs, Murat Nazlı, Ahmet Şahin, Serhat Rast, Birol Çulören, Hüseyin Urtekin, Göksel Çaylardan, Serkan Öter yer alıyor. Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar