Uluslararası Edirne Maratonu ALES sınavı nedeniyle ertelendi

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Başkanı Önder Akdağ, 21 Nisan Pazar günü yapılması planlanan 9. Uluslararası Edirne Maratonu'nun aynı tarihe denk gelen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) nedeniyle 1 Eylül'e ertelendiğini duyurdu.

Uluslararası Edirne Maratonu ALES sınavı nedeniyle ertelendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

9. Uluslararası Edirne Maratonu aynı tarihteki Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) nedeniyle ertelendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıda, maratonun aynı günde gerçekleştirilecek olan ALES sınavına denk gelmesinden dolayı ertelendiğini belirten Akdağ, maratonu daha uygun bir güne ertelendiğini söyledi.

Edirne’ye yakışan bir etkinlik yapmak istediklerini dile getiren Akdağ, “etkinliğin sağlıklı yapılabilmesi için erteleme kararı aldık. Biz tarihi belirlediğimizde Yükseköğretim Kurulunun sınav takvimi açıklanmamıştı. Yine aynı şekilde şehirdeki etkinlik takvimi belli değildi. 21 Nisan'da ALES var. Biz de çok geç kalmadan maratonun tarihini 1 Eylül olarak güncelledik.” Şeklinde konuştu.

Sporcu dostu maraton olduklarını belirten Akdağ, “Maratonun eylül ayında düzenlenecek olmasının sporcular için de avantajlı olacak. Biz sporcu dostu bir maratonuz. Sporcu ekonomisini önemsiyoruz. Nisan ayında üniversiteler açık olduğu için sporcular Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarında konaklama imkanı bulamıyor. Ancak eylül ayında okullar kapalı olduğu için sporcular cüzi bir fiyatla yurtlarda konaklayabilecek." Dedi.

Akdağ, maratona kayıtların "edirnemaratonu.org.tr" adresinden yapılabildiğini aktardı. Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN