Ulus Pazarı doldu taştı

Edirne'de her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı en kalabalık günlerinden birini yaşadı. Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası olan pazar doldu taştı.

Ulus Pazarı doldu taştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ramazan Bayramı tatili sonrası durgunluk yaşanan çarşı ve pazarda tekrar hareketlilik başladı. Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinde seyretmesi Cuma günü kurulan Ulus Pazarı’na rağbeti arttırdı.

Özellikle komşu Ülke Bulgaristan ve Yunanistan'dan turlarla ve kendi araçlarıyla günübirlik alışverişe gelen turistler, sabahın erken saatlerinden itibaren çarşı ve pazarın yolunu tuttu. Sabaha karşı gelerek tezgahlarını açan pazar esnafı müşterilerini beklemeye başladı.

              Pazar esnafı geçtiğimiz haftalara göre işlerin daha iyi olduğunu söyledi. Hem yerli hem de yabancı müşterin ilgisinin yüksek olduğunu belirten pazar esnafı, işlerin böyle gitmesi temennisinde bulundu.

              Gıdadan, giyeme, ev eşyasından, mobilyaya kadar birçok ihtiyacını Edirne'den karşılayan Bulgar turistler, bu hafta da Ulus Pazarı'nda yoğunluk oluşturdu.

              Ramazan Bayramı sonrası pazarın en kalabalık günlerinden birisini yaşadığını söyleyen Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, "Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte pazarımızda da hareketlilik artış yaşanmaya başladı. Pazar esnafımız tezgahlarını en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerle süsleyip müşterilerini bekliyor. Yabancı müşterilerimizin sayısı da her geçen hafta biraz daha fazla artıyor. Hem yerli hem de yabancı müşterilerimiz neredeyse her ihtiyacını pazarımızdan karşılıyor. Bu da bizi ve esnafımızı sevindiriyor. Daha önce esnafımıza Bulgarca kelimelerin olduğu sözlüklerden dağıtmıştık. Onların da faydasını gördüler. Gelen yabancı müşterilerle anlaşacak kadar kendilerini geliştirdiler. Bunun da olumlu etkilerini görüyorlar. Biz de esnafımızla sürekli istişare halinde olarak fikir alışverişi yapıyoruz" dedi.

Barış Karapaça